Uncategorized

سیبک فرمان ; توضیح کامل از صفر تا صد

سیبک فرمان

برای اینکه خودرو به حرکت دربیاید مستلزم این است که سیستم تعلیق که شامل سیبک فرمان نیز میباشد به طور صحیح کار خود را انجام دهد تا حرکت به درستی صورت گیرد.در این مقاله به صورت خلاصه و مفید اطلاعاتی راجب سیبک به شما میدهیم.همچنین اگر علاقه مند در این زمینه هستین. مقالات گذشته همچون گیربکس خودرو و جلوبندی را هم مطالعه کنید. 

سیستم تعلیق از چه قطعاتی تشکیل شده است؟

از قطعاتی همچون سیبک ها، میل موجگیر، کمک فنرها و …. است که یکی از قطعات مهم آن سیبک ها میباشد که به طور مفصل راجب آن توضیح میدهیم.

شرکت روناک تجارت البرز سعی براین دارد تا به شما اطلاعات کافی در مورد قطعات خودرو با مقاله های مختلف مانند بررسی گیربکس، جلوبندی و … بدهد.

سئوالاتی که در این مقاله راجب به آن ها صحبت میکنیم نقش سیبک فرمان در سیستم تعلیق خودرو، دلایل خرابی سیبک فرمان و علائم خرابی آن اشنا شویم.

وظیفه سیبک فرمان چیست؟

سیبک فرمان یکی از حیاتی ترین و مهم ترین قطعات خودرو می‌باشد که وظیفه‌ی آن انتقال حرکت سیستم فرمان یه چرخ‌های جلو می‌باشد.

در این صورت اگر سیبک فرمان دچار مشکل شود، هندلینگ و فرمان پذیزی خودرو با مشکل مواجه میشود.

سیبک فرمان خودرو

دلایل خرابی سیبک فرمان

این قطعه در اثر تصادف و ضربه‌ی شدید برآن یا عبور از مسیرهای ناهموار دچار شکستگی و خرابی شوند.

در ضمن این قطعه با گذشت زمان نیز دچار خوردگی و زنگ زدگی میشود به همین واجب است که هر چند وقت یکبار از سلامت آن ها مطمن شویم.

علائم خرابی آن

مواردی که ذکر میشود از مهمترین دلایل خرابی سیبک ها میباشد که در صورت مواجه با این مشکلات به احتمال زیاد سیبک خودروی شما دچار مشکل شده است.

این موارد عبارتند از:

  • خودرو به سمتی کشیده شود یا از مسیر منحرف میشود
  • تایرهای خودرو دچار ساییدگی غیر طبیعی
  • قطعات سیستم خودرو دچار فرسودگی میشوند
  • لرزش فرمان خودرو در پیچ ها و دوربرگردان ها
  • سگ دست ها دچار صدا میشوند
  • فرمان خلاصی دارد 

دلایل خرابی سیبک فرمان

جمع بندی آخر

به نظر من خودروها هم میتوانند صحبت کنند فقط کافیست زبان آن ها را بلد باشیم چرا که هر گونه صدایی که از خودرو شنیده میشود نشانگر خرابی قطعه ای از آن میباشد.به همین دلیل بهتر است که قبل از افتادن اتفاق و مشمول شدن هزینه های بیشتر به آن ها توجه کنید. شرکت روناک تجارت البرز با 25 سال سابقه برای شما قطعاتی با کیفیت را تامین میکند و به دنبال رضایت مشتریان خود میباشد

نویسنده:

علیرضا رجبی

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *